Kursy i szkolenia dające uprawnienia na wózki widłowe - Poznań

Nasza firma organizuje wyspecjalizowane szkolenia zawodowe w obszarze: kursy na wózek widłowy i na operatora sprzętu specjalistycznego w Poznaniu. W skład oferty BHP-KOMPLEX wchodzą zajęcia z zakresu prawidłowej obsługi różnych typów pojazdów. Każdy zrealizowany przez nas kurs kończy się egzaminem, zaś zdobyte uprawnienia są ważne na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Nauka w naszym ośrodku zaowocuje zdobyciem przydatnych umiejętności, które ułatwią znalezienie dobrej pracy nie tylko w Poznaniu, ale w całym kraju oraz za granicą!

Profesjonalna kadra instruktorów, życzliwa atmosfera podczas kursów na wózek widłowy

Nasze atuty to doskonały zespół dydaktyczny oraz rozbudowane zaplecze sprzętowe. Udostępnimy Państwu nowoczesne pojazdy w doskonałym stanie technicznym. Doświadczeni trenerzy przeprowadzą fachowe szkolenia na wózek widłowy jezdniowy oraz magazynowy. Nasze specjalistyczne kursy to zawsze przystępnie podana wiedza oraz duża ilość zajęć praktycznych w atrakcyjnej cenie. Oferta na kurs na wózek widłowy kierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm z Poznania i okolic. W przypadku grup zorganizowanych, możemy zrealizować nasz program w siedzibie pracodawcy na terenie miasta Poznań lub w najbliższym sąsiedztwie. Jak wspomnieliśmy, zapewniamy atrakcyjne ceny, zaś dodatkowym atutem jest możliwość wnoszenia opłat za naukę w korzystnym systemie ratalnym.

Proponowana przez nas oferta szkoleń na wózek widłowy w Poznaniu, stanowi poniekąd odpowiedź na aktualną sytuację na rynku pracy. Zdobywanie nowych umiejętności oraz uprawnień pozwala bowiem zwiększyć szanse na znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia. Wszystkie osoby wybierające kurs na widłowe wózki, organizowany przez naszą firmę, istotnie mogą poprawić swoją sytuację zawodową.

Program kursu, czyli czego nauczy się uczestnik szkolenia

Jesteśmy jednostką szkoleniową wpisaną do rejestru Akademii UDT i posiadamy wydany przez nich program.

Cena naszego kursu na wózek widłowy odbywający się w Poznaniu obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i ćwiczenie umiejętności praktycznych. Kurs jest realizowany na podstawie wymagań Urzędu Dozoru Technicznego. Kursant w czasie szkolenia na wózek widłowy (jak i podczas innych organizowanych przez nas kursów na operatorów specjalistycznych maszyn) zdobędzie wszystkie informacje niezbędne do posługiwania się sprzętem w sposób bezpieczny i sprawny. Poza tym nasz kurs jest wstępem do zyskania szerszych uprawnień.

Szczegółowy zakres kursu:

 • przepisy ogólne,
 • budowa i funkcjonowanie zespołów roboczych różnych typów wózka jezdniowego i magazynowego,
 • dokumentacja techniczna,
 • obowiązki operatora wózka widłowego,
 • podstawy ładunkoznawstwa,
 • obowiązujące przepisy BHP i bezpieczeństwa pożarowego,
 • zasady udzielania pierwszej pomocy,
 • zasady wymiany butli gazowej w wózkach,
 • zasady poruszania się wózkiem po terenie zakładu pracy,
 • praktyczna nauka jazdy wózkiem pod okiem specjalisty.

Uprawnienia, jakie nabędzie kursant

Po ukończeniu naszego specjalistycznego szkolenia kursant otrzymuje stosowne zaświadczenia odbycia kursu na wózek widłowy. Istnieje również możliwość zorganizowania egzaminu państwowego, który odbywa się przed komisją UDT. Dzięki zaświadczeniu, kursant będzie mógł zostać operatorem wybranego sprzętu, więc z pewnością cena kursu szybko się mu zwróci. Zaświadczenie, które można zdobyć po kursie w BHP-KOMPLEX w Poznaniu, jest podstawą do ubiegania się o:

 • imienne zezwolenie od pracodawcy na prowadzenie wózka w jego zakładzie (ważne tylko w jednym zakładzie pracy),
 • kwalifikację zawodową Urzędu Dozoru Technicznego na podstawie egzaminu (ważna w każdym zakładzie pracy),

Dla kogo jest kurs na wózki widłowe?

Szkolenie polecamy:

 • uczniom szkół zawodowych,
 • pracownikom magazynów, hurtowni i wszystkich zakładów pracy, w których wykorzystuje się wózki widłowe,
 • każdemu, kto chce podnieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

BHP-KOMPLEX – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą edukacyjną kursów dających uprawnienia do prowadzenia wózka widłowego – dla osób indywidualnych, firm i instytucji z Poznania i okolic!

Zaufali Nam