Kursy i szkolenia dające uprawnienia na wózki widłowe - Poznań

Nasza firma organizuje wyspecjalizowane szkolenia zawodowe w obszarze: kursy na wózek widłowy w Poznaniu. W skład oferty BHP-KOMPLEX wchodzą zajęcia z zakresu prawidłowej obsługi różnych typów pojazdów. Każdy zrealizowany przez nas kurs kończy się egzaminem, zaś zdobyte uprawnienia są ważne na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Nauka w naszym ośrodku zaowocuje zdobyciem przydatnych umiejętności, które ułatwią znalezienie dobrej pracy nie tylko w Poznaniu, ale w całym kraju oraz zagranicą!

Profesjonalna kadra instruktorów, życzliwa atmosfera

Nasze atuty to doskonały zespół dydaktyczny oraz rozbudowane zaplecze sprzętowe. Udostępnimy Państwu nowoczesne pojazdy w doskonałym stanie technicznym. Doświadczeni trenerzy przeprowadzą fachowe szkolenia na wózek widłowy jezdniowy oraz magazynowy. Nasze kursy to przystępnie podana wiedza oraz duża ilość zajęć praktycznych. Oferta na kurs na wózek widłowy kierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm z Poznania i okolic. W przypadku grup zorganizowanych, możemy zrealizować nasz program w siedzibie pracodawcy na terenie miasta Poznań lub w najbliższym sąsiedztwie. Zapewniamy atrakcyjne ceny, zaś dodatkowym atutem jest możliwość wnoszenia opłat za naukę w korzystnym systemie ratalnym.
Proponowana przez nas oferta: Szkolenia na wózek widłowy w Poznaniu, stanowi poniekąd odpowiedź na aktualną sytuację na rynku pracy. Zdobywanie nowych umiejętności oraz kwalifikacji pozwala bowiem zwiększyć szanse na znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia. Wszystkie osoby wybierające kurs na widłowe wózki, organizowany przez naszą firmę, istotnie mogą poprawić swoją sytuację zawodową.

Program kursu, czyli czego nauczy się uczestnik szkolenia

Jesteśmy jednostką szkoleniową wpisaną do rejestru Akademii UDT i posiadamy wydany przez nich program.

Kurs na wózek widłowy odbywający się w Poznaniu obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i ćwiczenie umiejętności praktycznych. Jest realizowany na podstawie wymagań Urzędu Dozoru Technicznego. Kursant w czasie szkolenia na wózek widłowy zdobędzie wszystkie informacje niezbędne do posługiwania się sprzętem w sposób bezpieczny i sprawny.

Szczegółowy zakres kursu:

 • przepisy ogólne,
 • budowa i funkcjonowanie zespołów roboczych różnych typów wózka jezdniowego i magazynowego,
 • dokumentacja techniczna,
 • obowiązki operatora wózka widłowego,
 • podstawy ładunkoznawstwa,
 • obowiązujące przepisy BHP i bezpieczeństwa pożarowego,
 • zasady udzielania pierwszej pomocy,
 • zasady wymiany butli gazowej w wózkach,
 • zasady poruszania się wózkiem po terenie zakładu pracy,
 • praktyczna nauka jazdy wózkiem pod okiem specjalisty.

Uprawnienia, jakie nabędzie kursant

Po ukończeniu szkolenia kursant otrzymuje zaświadczenia odbycia szkolenia na wózek widłowy. Istnieje również możliwość zorganizowania egzaminu państwowego, który odbywa się przed komisją UDT. Dzięki zaświadczeniu, kursant będzie mógł jeździć wózkiem jezdniowym. Zaświadczenie, które można zdobyć po kursie w BHP-KOMPLEX w Poznaniu, jest podstawą do ubiegania się o:

 • imienne zezwolenie od pracodawcy na prowadzenie wózka w jego zakładzie (ważne tylko w jednym zakładzie pracy),
 • kwalifikację zawodową Urzędu Dozoru Technicznego na podstawie egzaminu (ważna w każdym zakładzie pracy),

Dla kogo jest kurs na wózki widłowe?

Szkolenie polecamy:

 • uczniom szkół zawodowych,
 • pracownikom magazynów, hurtowni i wszystkich zakładów pracy, w których wykorzystuje się wózki widłowe,
 • każdemu, kto chce podnieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

BHP-KOMPLEX – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą edukacyjną: kursy dające uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych – dla osób indywidualnych, firm i instytucji!

Zaufali Nam