Kurs na operatora podestów ruchomych przejezdnych

Prowadzimy szkolenia na podesty ruchome, zwane potocznie podnośnikami, zwyżkami, zwyżkami czy nożycówkami. Kursy adresowane do klientów indywidualnych oraz instytucji. Przeprowadzimy szkolenie na terenie firmy. I tak jak było w opisie przy wózkach jezdniowych – zajmujemy się kompleksowo, czyli zgłoszenie do UDT, szkolenie i egzamin.

Podnośnik nożycowy – co to jest?

Podnośnik nożycowy, czyli przejezdny podest ruchomy, umożliwia wiele prac na wysokościach. Dzięki tego rodzaju maszynie możliwe jest łatwiejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze wykonywanie obowiązków osób pracujących w najróżniejszych branżach — od budowlańców po osoby myjące okna. Podnośnik nożycowy jest w stanie podnieść towary czy ludzi na wysokość od kilku do kilkunastu metrów.

Rodzaje:

Wyróżniamy podnośniki z napędem:

  • Elektrycznym — najczęściej niewielkie, łatwe w sterowaniu i zwrotne. Dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach.
  • Spalinowym — przeznaczone głównie do prac w terenie. Często mają napęd na 4 koła, dzięki czemu dobrze radzą sobie z nierównościami.

Zdobycie uprawnień

Po odbyciu szkolenia i pozytywnym wyniku egzaminu przed komisją UDT kursant otrzymuje stosowne uprawnienia, które ważne są przez 5 lat. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Cena i czas trwania kursu zależy od indywidualnych ustaleń z klientem. Znaczący wpływ na cenę ma ilość osób na szkoleniu oraz poziom wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi podestów ruchomych. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty.

Zaufali Nam